Drukarnia

 

 

W naszym Laboratorium Doskonałej Poligrafii najmocniej nasze serca biją właśnie tu – w DRUKARNI. To wspaniały owoc miłości, który powstał dzięki połączeniu doświadczenia z technologią XXI wieku.

W naszej drukarni cenimy wartości, które są najważniejsze dla Ciebie, Drogi Kliencie: super jakość, czas odmierzany ze stoperem w dłoni oraz zawsze dobra cena.

 

 

Dlatego zastosowaliśmy nowoczesne maszyny drukujące i zautomatyzowaliśmy procesy. Dzięki temu skróciliśmy czas ustawiania maszyny do druku.

 

 

Nasza produkcja na najwyższym światowym poziomie jest możliwa dzięki świetnemu zespołowi doświadczonych pracowników oraz oparciu parku maszynowego na maszynach HEIDELBERG.

 

System Prinect pozwala na stałą kontrolę pasowania druków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dysponujemy:

 

- 6 kolorową maszyną pełnoformatowa XL 106 z lakierem dyspersyjnym oraz lakierem UV HEIDELBERG

- dwiema 4-ro kolorowymi maszynami pełnoformatowymi CD 102/4 z lakierem dyspersyjnym HEIDELBERG

 

 

Nasz park maszyn drukujących uzupełnia:

 - Heidelber Linoprint CV - maszyna do druku cyfrowego

 

Takie zaplecze pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Do Państwa dyspozycji oddajemy w sumie 14 agregatów drukujących.

 

PRINECT

 

Dzięki zastosowaniu maszyn z „jednej rodziny” zyskaliśmy możliwość spięcia całości w sieć, uzyskując jednolity system zarządzania drukiem obdarzony przez firmę Heidelberg nazwą „PRINECT”.

 

Prinect to automatyzacja procesów produkcyjnych. Nazwa składa się z dwóch pojęć "Print" (drukować) i "Connect" (łączyć). Prinect pozwala na integrację i optymalizację procesów produkcyjnych w drukarni.

 

Optymalna współpraca poszczególnych komponentów Prinect umożliwia podwyższenie efektywności przebiegu procesów produkcyjnych, daje większą przejrzystość procesów, a tym samym przyczynia się do przyspieszenia przepływu zleceń. Tym sposobem Prinect umożliwia racjonalizację i optymalizację potencjału przedsiębiorstwa, podnosząc jego wydajność.

 

Dzięki Prinect Press Inter Fac na maszynę automatycznie trafiają profile nafarbiania

 

IMAGE CONTROL

 

Dodatkowym narzędziem wspomagającym druk, utrzymując jego jakość na stałym, bardzo wysokim poziomie

jest IMAGE CONTROL.

 

IMAGE CONTROL to urządzenie umożliwiające bardzo dokładną kontrolę procesu druku pod względem kolorystycznym. Łączy w sobie spektrofotometr oraz densytometr. Spektrofotometr dokonuje pomiarów nie tylko pasków kontrolnych, ale całego arkusza, mierząc jednocześnie 160 000 punktów na arkuszu. Operator maszyny dostaje na bieżąco informacje, które korekty koloru są niezbędne. Po zaakceptowaniu są one przekazywane do maszyny drukującej - jednocześnie do wszystkich zespołów drukowych - gdzie wprowadzane są regulacje zespołów farbowych. System pozwala w ten sposób na ciągłą kontrolę jakości bieżącego druku, zapewniając stabilną i ciągłą produkcję o najwyższej jakości oraz idealną powtarzalność druków.

 

W szybkim i perfekcyjnym przygotowaniu maszyny do druku pomaga system kontroli i sterowania CP. Panel sterujący pozwala na stałą kontrolę barwy na arkuszach drukowych na wszystkich maszynach. Dzięki temu systemowi kałamarze są ustawiane automatycznie a kolorystyka kontrolowana przez cały czas trwania procesu, co zapewnia identyczne nasycenie w całym nakładzie.

 

Studio CTP jest połączone sieciowo z maszynami przy pomocy Prinect Prepress Inter Face, dzięki któremu bezpośrednio na maszynę trafiają profile nafarbienia. System gwarantuje identyczne nasycenie farby w całym drukowanym nakładzie oraz powtarzalność kolorystyczną przy wznowieniach prac.

 

W październiku 2008 otrzymaliśmy wyróżnienie o zasięgu światowym "technology by Heidelberg", które przyznawane jest przez koncern Heidelberg tym drukarniom, które posiadają przygotowalnię i park maszyn drukujących oparty na urządzeniach i rozwiązaniach Heidelberga, a dodatkowo wyróżniają się najwyższymi standardami jakości produkcji.